יום שני, 27 באוגוסט 2012

על ארבעה תיקים והשראה

שני תיקי וויקנד, תיק עם שתי ידיות (tote) ותיק צד (Satchel) - ארבעה תיקים בעיצובם המשותף של המעצבים  דניאלה להבי ו SKETCH זכו לטיפול גרסוניירי מיוחד והפקת אופנה ראשונה שעליה הם עמלו. 
 * 
ארבעת התיקים היו רק נקודת מוצא, עולם אסוציאטיבי שנפרט לעשרות מרכיבים פונקציונאליים, ויזואליים, סימבוליים ואחרים. כל תיק הזכיר דמות אחרת, ומאחורי כל צילום עומדות דמויות גבריות שונות שמעוררות בגרסוניירים השראה: ארכיטקט וממציא איטלקי, בַּשָּׂם שוודי ממוצא הודי, שני אחים שוקולוטיירים מברוקלין ואמן ואיש חברה אמריקאי שהגדיר מחדש את החיים הטובים.
תכולתם של התיקים אינה כוללת רק פנקס, מחשב, מפתחות, חפיסת סיגריות ישנה וארנק, אלא גם קופסה ישנה מהמאה ה-19, בובת חיה מבד, בשמים אהובים, ספר ישן, מאפרה גנובה מבית מלון ישן, נעליים שחורות או סירת מפרש מעץ אפריקאי. מדובר ברשימת מצאי בדיונית שהיא הומאז' לדמות, אינוונטאר פנטסטי שהיה יכול להיות שלה.

ג'ראלד מרפי - (תיק וויקנד מבד)
‎איפה כדאי להתחיל לספר על מר מרפי? ברביירה הצרפתית שאותה המציא מחדש כעיירת קיט בשנות העשרים של המאה הקודמת? בסלון האמנויות בפריז שם הציג לצד גדולי האמנים האוונגרדיים של זמנו? בחבורת האנשים שהקיפה אותה (פיצ'רארלד, פיקאסו, המיגווי, טו ניים א פיו)? סופר אחד כתב עליו ש"היתה לו היכולת להפוך את החיים שלו ושל בני המזל שסבבו אותו ליפים ומספקים", מוטו  שהגרסוניירים יאמצו מיד לכל ימי חייהם.
‎בתיק שלו אפשר למצוא כמובן שמיכת פסים לים, כובע, משקפי שמש, עיתוני טיולים חכמים, סירת מפרש, ערכת נסיעות של aesop וכמובן גם סיגריות שוויצריות איכותיות. (עוד על ג'ראלד מרפי אפשר למצוא ב"גרסונייר השבועי")
 

* 
בן גורהם - (תיק וויקנד מעור)
‎אקזוטיקה נורדית זה לא אוקסימורון אלא תיאור מדויק של הניחוח והשארם שמפיץ בן גורהם, ג'נטלמן שוודי ממוצא הודי והבעלים של אחת מחברות הבישום המדוברת ביותר בעולם היום, Byredo. ניחוחות חכמים וחדשנים, שיתופי פעולה מוצלחים, מוצר מוקפד ומעוצב וקורטוב קסם קסם אישי עומדים מאחורי הצלחתם של הריחות שמר גורהם רוקח לעולם.
‎בתיק הוויקנד מעור הוא בטח ישים צעיף משי עם פייזלי אוריינטלי, קופסת עץ, שעון זהב עתיק ופטריות מבדים אורגניים. ממנו ייצאו גם הספר "How to be a Man" של גלן אובריין וקרם של aesop. (עוד על בן גורהם - ב"ניחוחות של שינוי")
*  
האחים מאסט - (תיק צד)
‎שני אחים שפתחו בקצה ווילאמסבורג (טוב, אולי לא ממש בקצה אלא בטבורה) מפעל שוקולדים שאותם הם מכינים בעצמם. מאחורי החזות ההיפסטרית (אפשר לצפות לזקנים והרבה חולצות משובצות) עומדים שני גברים מעוררי השראה, כאלה שאוהבים לעשות דברים עם הידיים ומכינים שוקולדים מושלמים בעטיפות מרטיטות.
‎וסט שוקולדי במיוחד לסתיו של המותג סקץ', מגזין אהוב ("New Yorker"), פד לעכבר או ספל קפה אוסטרי עם הלוגו היפה בעולם. בעיר של המאסטים, תיק סאצ'ל הוא מאסט. (עוד על האחים מאסט ב"גרסונייר השבועי")


*
קרלו מולינו - (תיק Tote)
‎בן המאה הקודמת שהיה (בין השאר) ממציא, ארכיטקט, מעצב רהיטים ותפאורות, צלם אופנה, טייס ונהג מרוצים שחי את חייו באינטנסיביות מטורפת. לצד תכלית קיומו המודרניסטית התעניין מולינו בתורת הנסתר והעריץ את הארכיטקטים הקדמוניים של הפירמידות המצריות.
‎תיק הצד שלו כולל מגזין לארכיטקטורה ואופנה, מצלמה ישנה, חולצה לבנה ועטיפת אלבומם המיתולוגי של ווילקו (עם זוג הבניינים המפורסם שעליו יש כתבה קסומה ב"מונקל" החדש. (עוד על קרלו מולינו ב"גרסונייר השבועי").
‎להשיג בחנויות דניאלה להבי ו SKETCH.

7 תגובות:

ayala raz אמר/ה...

איזו רשומה מענגת. הזכיר לי את המשימה שהייתי נותנת לסטודנטים שלי בשנקר: להוציא תמונה של גבר/אישה ממגזין ולהתאים לה בגדים וחפצים.

חבילות ספורט אמר/ה...

ולי זה מזכיר שהתיקים שלי נתקעו בשדה תעופה. כל אחד והמחשבות שלו.

מזי פלד אמר/ה...

מקסים ומרתק.

Bollywood replica outfits for men אמר/ה...

Very efficiently written article. It will be useful to anyone who usess it, as well as myself. Keep doing what you are doing – i will definitely read more posts.

הובלות בירושלים אמר/ה...

הובלות בירושלים הנו עסק הנותן מגוון פתרונות ומענה לשירותי הובלות באיזור ירושלים:
הובלת דירה
שרותי אריזה
חברת הובלות מקצועית ואמינה
http://xn--5dbahebb1abwem2koaj.co.il/

טל' העסק: 0722163395

הקבלנים אמר/ה...

הקבלנים זקוקים לקבלן לשיפוץ או בניית בית? לא יודעים למי לפנות?פנו אלינו ונתאם לכם קבלן מוסמך לכל סוג עבודה שהוא, כגון: קבלן שלד, קבלן גבס, קבלן תשתיות ועוד.

האתר הקבלנים מספק מגוון פתרונות ומענה עבור: קבלן תשתיות, קבלן שיפוצים, קבלנים בכל הארץ ובכדי לא לקחת סיכונים בחייכם האישיים גם קבלנים רשומים.


טל': 072-2590213

אתר העסק: http://xn--5dbfqlgq0c.co.il/

יוני אמר/ה...

מדובר כאן על תיקי צד בעיצובים פרקטיים